Instalacje w biogazowniach koniecznie powinny być czyszczone w regularnych odstępach czasu. Zaniedbania w tym zakresie mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń urządzeń. Straty wynikające z zaniedbań mogą się okazać bardzo kosztowne, w wielu przypadkach prowadzić do konieczności wymiany całych systemów a co za tym idzie długotrwałych i kosztownych przestojów.

Czyszczenie w biogazowniach powinno być realizowane w ustalonych interwałach, pozwoli to zminimalizować przestoje w pracy, a przez to utratę dochodów. Idealny czas na czyszczenie instalacji przypada podczas planowanych prac konserwacyjnych w fermentorach, podczas konserwacji układu mieszania lub podczas wymiany samych mieszadeł.

Doświadczony zespół specjalistów Ormonde doskonale rozumie problemy wiążące się z branżą biogazową. W celu zmniejszenia okresów przestojów, a co za tym idzie, maksymalizacji zysków, przez 24 godziny na dobę zapewniamy naszym klientom pełny serwis usług związanych z czyszczeniem instalacji, pompowaniem osadów oraz transportem/unieszkodliwieniem powstałego odpadu.

Ormonde dysponuje zespołem ekspertów, który oferuje usługi w zakresie czyszczenia, utrzymania ruchu w branży biogazowej w terenie całej Europy, w tym w Polsce, Czechach, na Słowacji, na Ukrainie oraz na terenie Irlandii. W firmie Ormonde zapewniamy systemy czyszczenia na mokro lub na sucho pozwalające usunąć wszelkiego rodzaju szlamy, osady oraz innego typu materiały.

W ramach serwisu zapewniamy czyszczenie całych obiektów, mycie rur grzewczych, systemów mieszających, zbiorników oraz silosów. W razie potrzeby zapewniamy także unieszkodliwienie i transport powstałych odpadów.

Flota ładowarek próżniowych Ormonde to ekonomiczne i efektywne rozwiązanie służące do czyszczenia i wydobywania wszelkiego rodzaju materiałów osadzanych w fermentorach biogazowych, zbiornikach do przechowywania i mieszania. Ładowarki próżniowe wykorzystywane przez firmę Ormonde są zaprojektowane tak, aby rutynowe prace konserwacyjne można było wykonać szybko, sprawnie i bezpiecznie. Zanieczyszczenia stałe, osady mineralne (piasek, kamienie, drewno) resztki organiczne oraz pozostałości innych materiałów nie stanowią problemu dla floty ładowarek próżniowych Ormonde. Nasz zespół ekspertów mających duże doświadczenie w czyszczeniu tego typu instalacji chętnie służy doradztwem w tym zakresie.

Usługi czyszczenia biogazowni:

  • Systemy czyszczenia na mokro i na sucho.
  • Załadunek podciśnieniowy - ładowarki próżniowe.
  • Monitoring gazów niebezpiecznych.
  • Systemy wentylacyjne.
  • Praca w strefach niebezpiecznych (maski tlenowe).
  • Czyszczenie rurociągów.
  • Unieszkodliwianie i transport odpadów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia biogazowni prosimy o kontakt z jednym z naszych zespołów:
Czyszczenie biogazowni Polska +48 692 281 693
Czyszczenie biogazowni Republika Czeska +420 731 484 424
Czyszczenie biogazowni Słowacja + 421 949 828 065
Czyszczenie biogazowni Europa +420 733 374 815